2019. szeptember 13-14.-15. Százhalombatta

Hírek

2019.
szept.
13.

26. Battai Napok részletes program

BATTAI NAPOK 2019. szeptember 13-14-15.


ÁLLANDÓ PROGRAMOK

· Gyermek játszópark

· Vidámpark

· Gasztronómiai és kirakodó vásár

· Borfalu

· Kézművesek utcája

· Erőmű egészségügyi szűrőbusz - Tegyen egészségéért azzal, hogy szombaton és vasárnap 10:00-18:00 óra között meglátogatja a Dunamenti Erőmű egészségbuszát és részt vesz az ingyenes szűréseken: vérnyomás-és pulzusmérés, BMI index meghatározás, vércukorszint mérés, testzsírszázalék-mérés, légzésfunkciós vizsgálat, koleszterinszint mérés, csontsűrűségmérés, valamint bőrgyógyászati szűrés.

· Lövész nyílt nap - A Százhalombattai Lövész Klub szombaton és vasárnap 10:00-18:00 óra között nyílt napot tart a Sportközpont füves edzőpálya melletti területén, ahol az érdeklődők kipróbálhatják a légpuskát, a sziluett, valamint a lézeres lövészetet és az íjászatot is.

 

Erőmű Omnibusz - A díjmentes járatok szombaton és vasárnap 10:00-20:00 óra között óránként közlekednek a következő megállók érintésével: Sportközpont – Sportpark – Ifjúság útja (Szolgáltató Ház) – Damjanich utca (Rubik kocka előtt) – Jókai köz – Móricz Zsigmond köz – Kodály Zoltán sétány – Irinyi János utca – TESCO áruház parkolója – Nap utca – Sportközpont

PÉNTEKI PROGRAMOK

17:30 SZVISE B-Cool Dance Team (Erőmű Nagyszínpad)

17:45 Peter Srámek (Erőmű Nagyszínpad)

18:15 Megnyitó és díjátadás (Erőmű Nagyszínpad)

Vezér Mihály polgármester köszöntőjét követően az idei évben is a Battai Napok rendezvénysorozat keretében kerülnek köszöntésre a virilisták, továbbá sor kerül a Képviselő-testület által alapított „Közösségünkért Díj” átadására, a „Virágos Százhalombatta”, a „Tiszta Udvar–Rendes Ház” és a „Legszebb konyhakertek” elismerések átadására is. A nyitóünnepség végén sorsoljuk ki az okospadokon szeptember 1-jéig futott kvízjátékok helyes megfejtői közül azokat a szerencsés nyerteseket, akik értékes „okos” ajándékokkal térhetnek haza.

19:15 Irigy Hónaljmirigy koncert (Erőmű Nagyszínpad)

21:00 Magna Cum Laude koncert (Erőmű Nagyszínpad)

23:00 Ifjúsági diszkó (Erőmű Nagyszínpad)

zenél: Dilax, Strong R, Bredák PJ


SZOMBATI PROGRAMOK

Az Erőmű Nagyszínpad műsorvezetője Rákóczi Feri

09:00 Amatőr labdarúgó torna (Edzőpálya)

A mérkőzéseket 5+1 fős csapatok játsszák kispályán. Nevezési díj csapatonként 4.000 Ft, melyet a helyszínen lehet befizetni, nevezési határidő: 2019. szeptember 10. (kedd) 12.00 óra. További információ és nevezés: Cseh Péter 06-30/823-5006, csehpeter@battanet.hu

10:00 Óriások birodalma (MOL gyermek és családi színpad melletti terület)

10:00-17:00 óra között látványos óriás fajátékok – malom, marokkó, jenga, dominó, kirakó, amőba – kicsit és nagyok számára

10:00 Kézműves foglakozás (MOL gyermek és családi színpad melletti terület)

10:00-17:00 óra között a „Matrica” Múzeum szervezésében

10:00 "Történetek széltében-hosszában (MOL gyermek és családi színpad melletti terület)

Minden korosztályt vár a könyvtár!"

10:00-15:00 óra között társasjátékok, könyvolvasó sarok, beiratkozási lehetőség a Hamvas Béla Városi Könyvtár szervezésében

10:00 Játszóház és arcfestés (Sportközpont területe)

10:00-18:00 óra között a Városi Családsegítő és Gondozási Központ közreműködésével

10:00 Kézműves foglakozás (MOL gyermek és családi színpad melletti terület)

10:00-12:00 között a Gombolyag és Kisgombolyag csoport közreműködésével

10:00 Gyermekjóga bemutató (MOL gyermek és családi színpad)

Fazekas Zsanett vezetésével

10:45 A kóró és a kismadár (MOL gyermek és családi színpad)

A Magyar Népmese Színház előadása

11:00 Cica szépségverseny (Sportcsarnok melletti terület)

11:30 Jó ebédhez szól a nóta (Erőmű Nagyszínpad)

RÉSZVÉTEL CSAK MEGHÍVÓVAL!

A Forrás Néptáncegyüttes nyugdíjas köszöntő műsora.

Vezér Mihály Ph.D. polgármester köszöntője

Kalocsay Zsuzsa és Csere László műsora

14.00 Óriásbuborék-eregetés (MOL gyermek és családi színpad melletti terület)

14:00-17:00 óra között

14:30 Rendőrségi bemutató (Centerpálya)

15:00 Élőszavas mesemondás (MOL gyermek és családi színpad)

mesélők: Kovács Marianna és László Anikó

15:00 Táncegyüttesek bemutatója (Erőmű Nagyszínpad)

fellépnek: SZVISE B-Cool Dance Team, JP Dance Company, SZTC Táncszakosztály, Younity Dance Company, Iringó TáncStúdió

15:30 Tűzoltó technikai bemutató (Edzőpálya melletti terület)

a Százhalombattai önkéntes tűzoltók közreműködésével

16:00 Egy kis hazai… (MOL gyermek és családi színpad)

Mezőföldi és bukovinai játékok a Forrás Néptáncegyüttes és a Pesovár Néptánc Suli pedagógusaival

16:00 Szinetár Dóra és Miiler Zoltán műsora (Erőmű Nagyszínpad)

16:45 Qwan Ki Do (Sportcsarnok melletti terület)

Vietnámi harcművészeti bemutató a Magor Harcművészeti Egyesület közreműködésével.

17:00 Buborék együttes (MOL gyermek és családi színpad)

17:00 The Copacabana Show (Erőmű Nagyszínpad)

18:15 Wolf Kati Akusztik (Erőmű Nagyszínpad)

18:30 Metronóm Dobiskola bemutatója (MOL gyermek és családi színpad)

19:15 Caramel koncert (Erőmű Nagyszínpad)

21:00 TŰZIJÁTÉK (Önkormányzat Nagyszínpad, centerpálya)

HALOTT PÉNZ KONCERT Petőfi Zenei Díj, az év zenekara

(koncert alatt lézershow)

kb 22.30 Diszkó zenél: DJ Deza (Erőmű Nagyszínpad)


VASÁRNAPI PROGRAMOK

Az Erőmű Nagyszínpad műsorvezetője Rákóczi Feri

8:00 Aranyfakanál és halászléfőző verseny Rákóczi Ferivel (Sportcsarnok melletti terület)

A versenyre felnőtt és ifjúsági kategóriában lehet nevezni. Minden indulónak biztosítunk 1db asztalt és 2db széket, azonban tűzifáról, bográcsról, állványról, alapanyagokról és terítékről a versenyzőknek kell gondoskodniuk. Jelentkezni előzetesen a sporthalom@sporthalom.hu e-mail címen lehet. További információ személyesen a Sportközpontban vagy a 06-30/223-9739-es telefonszámon kérhető.

10:00 Óriások birodalma (MOL gyermek és családi színpad melletti terület)

10:00-16:00 óra között látványos óriás fajátékok – malom, marokkó, jenga, dominó, kirakó, amőba – kicsit és nagyok számára

10:00 Kézműves foglakozás (MOL gyermek és családi színpad melletti terület)

10:00-17:00 óra között a „Matrica” Múzeum szervezésében

10:00 "Történetek széltében-hosszában (MOL gyermek és családi színpad melletti terület)

Minden korosztályt vár a könyvtár!"

10:00-15:30 óra között társasjátékok, könyvolvasó sarok, beiratkozási lehetőség a Hamvas Béla Városi Könyvtár szervezésében

10:00 Összművészet fiataloknak (MOL gyermek és családi színpad melletti terület)

10.00-17.00 A SZIKE-Ifjúsági Műhely tagjai várják képzőművészeti, zenei és irodalmi programjaikkal a kicsiket és nagyokat.

10:00 Kézműves foglalkozás (Sportközpont területe)

10:00-18:00 óra között fakanálbáb, papírbáb, gyöngyékszer készítés, színező, totó a Városi Családsegítő és Gondozási Központ Család és Gyermekjóléti Szolgálatának közreműködésével.

10:00 Tücsöktánc (MOL gyermek és családi színpad)

Zenés-táncos foglalkozás 0-3 éves korú gyerekeknek és szüleiknek

10:45 Egyszer volt… A kiskondás (MOL gyermek és családi színpad)

Ákom Bákom Bábcsoport előadása

14:00 Kutya szépségverseny (Sportcsarnok előtti terület)

Az Azúr Kutyaiskola zenés kutyás bemutatójával

15:00 Élőszavas mesemondás (MOL gyermek és családi színpad)

mesélők: Kovács Marianna és László Anikó

16:00 Kifli Zenekar (MOL gyermek és családi színpad)

16:00 Oláh Gergő Akusztik (Erőmű Nagyszínpad)

17:15 Stolen Beat koncert (Erőmű Nagyszínpad)

17:00 Határtalan játékok (MOL gyermek és családi színpad)

Ügyességi játékok a városi óvodák szervezésében

18:15 Bagossy Brothers Company koncert (Erőmű Nagyszínpad)

Petőfi Zenei Díj, az év akusztikus koncertje

közreműködik a Tarsoly népzenekar és a Forrás Néptáncegyüttes

20:15 Edda Művek koncert (Erőmű Nagyszínpad)

 

PROGRAMOK HELYSZÍNENKÉNT

ERŐMŰ NAGYSZÍNPAD

PÉNTEK

17:30 SZVISE B-Cool Dance Team

17:45 Peter Srámek

18:15 Megnyitó és díjátadás

19:15 Irigy Hónaljmirigy

21:00 Magna Cum Laude

23:00 Ifjúsági diszkó

SZOMBAT

műsorvezető: Rákóczi Feri

11:30 Jó ebédhez szól a nóta

RÉSZVÉTEL CSAK MEGHÍVÓVAL!

15:00 Táncegyüttesek bemutatója

16:00 Szinetár Dóra és Miller Zoltán

17:00 The Copacabana Show

18:15 Wolf Kati Akusztik

19:15 Caramel

kb. 22.30-tól zenél: DJ Deza

VASÁRNAP

műsorvezető: Rákóczi Feri

16:00 Oláh Gergő Akusztik

17:15 Stolen Beat

18:15 Bagossy Brothers Company

20:15 Edda Művek

MOL GYERMEK ÉS CSALÁDI SZÍNPAD

SZOMBAT

10:00-17:00 Óriások birodalma

10:00-17:00 „Matrica” Múzeum programja

10:00-15:00 HBVK programja

10:00-12:00 Kézműves foglalkozás

10:00 Gyermekjóga

10:45 Magyar Népmese Színház